Prawdy i mity o mopsie

O rasie » Prawdy i mity o mopsie

1.Mopsy puszczają bąki :)
Gazy to naturalny i fizjologiczny proces u wszystkich ras. Nadmierne gazy mają swoją przyczynę i nie są zależne od rasy. Nieprawidłowa dieta, karmy zawierająca węglowodany i rośliny strączkowe to jedna z przyczyn. Zbyt szybkie spożywanie posiłków bądż mało aktywny styl życia również mogą wpływać na nadmierną ilość gazów.
Nasze mopsy mają sporą dawkę ruchu, jedzą naturalne jedzenie zgodnie z dietą BARF i nie mają problemów z nieprzyjemnymi bąkami :)
 
2. Mopsy cały rok linieją.
Każdy pies gubi pojedyńcze włosy przez cały rok, a linieje zazwyczaj 2 razy w roku. Mops jest rasą, która ma jasny włos z podszerstkiem więc jest on stosunkowo widoczny na ubraniach i w mieszkaniu. A w okresie linienia jest on kłopotliwy. Prawidlowa pielęgnacja, suplementacja i dieta w dużym stopniu ograniczają problem linienia. Jednak nie jest to rasa dla osób, które są przewrażliwione na tym punkcie.
 
3.Mopsom wypadają oczy.
To nie jest prawda. Mimo dużego oka u tej rasy  nie ma możliwości aby bez powodu, zdrowemu psu wypadło oko.
Może się to zdarzyć jedynie podczas poważnego urazu, wypadku, ataku innego psa. Ale dotyczy to wszystkich ras, a nie tylko mopsów.
 
4. Leniwy jak mops
To zdecydowanie mit :) Szczególnie jeśli chodzi o młode mopsy ich pokłady energii są bardzo duże. Mopsie dziecko jest zawsze gotowe do zabawy i psot. Aktywność ta spada z wiekiem. Psy ze sporą nadwagą lub słabą wydolnością oddechową są mniej aktywne.
Oczywiście mopsik kocha życie "kanapowca" ale i aktywność ruchowa nie jest mu obca.
 
5. Chrapać jak mops
Zdrowy i prawidłowo oddychający mops chrapie podobnie jak inne rasy. Czyli jeśli śpi w ulubionej, choć nie do konca wygodnej pozycji oraz po dniu pełnej aktywności.
 
6.Mopsy nie potrafią pływać
Wręcz przeciwnie! Spora część naszych mopsów pływa bardzo dobrze, a i dwie nasze suczki bardzo chętnie aportują z wody pływające zabawki. Niektórym mopsikom skakanie i szaleństwo wodne wystarczają i nie odczuwają potrzeby pływania.
Jednak zdecydowana większość kocha wodne igraszki.
 
7. Mops - rasa mało inteligentna
Mając przez 20 lat doświadczenie z wieloma rasami z pełną świadomością mogę powiedzieć,że są to psy bardzo inteligentne, ale nie jest to równoznaczne z dużą łatwością szkolenia. Mops ma swoją osobowość i swoje zdanie, dotrze do niego tylko ten kto uszanuje to i zrozumie mopsa. Są to psy bardzo pamiętliwe, zapamiętują wiele słów i gestów, można wręcz powiedzieć , że rozumieją ludzki język. Bardzo długo będą pamiętać i kojarzyć zarówno te dobre rzeczy jak i te złe. Np buty zakładane tylko na spacer są natychmiastowym sygnałem "spacerek" . Ale i pobranie krwi u weterynarza zostanie zapamiętane na zawsze.
Mops potrafi być uparty, mieć swoje zdanie ,ale inteligencji i pamiętliwości nie można mu odmówić.
 
8. Gruby jak mops
Czy mops ma tendencje do tycia - NIE. Ale my opiekunowie mamy tendencje do złych nawyków. Często przekarmiamy mopsy, które na brak apetytu nie narzekają, nie poświęcamy wystarczająco czasu na aktywność fizyczną zakładając,że 3 kółka dookoła bloku wystarczą.
Kolejna rzecz to budowa mopsa, która powinna być mocna i atletyczna. Dobrze zbudowany i zadbany mops będzie psem masywnym, umięśnionym . Nigdy jego budowa nie będzie wąska jak u charta ale trzeba też odróżnić umięśnioną sylwetkę o postury z nadwagą.
Mops o wyznaczonej dawce żywieniowej, odpowiednim jedzeniu i codziennej dawce ruchu nie będzie grubiutki a atletyczny.
 
9. Mops - rasa inna niż wszystkie
Zdecydowanie tak ! Nie da się porównać usposobienia, temperamentu ani osobowości do innej rasy. Nie jest to rasa ani aktywna ani bardzo leniwa. Mops to pełen rubasznego uroku, zawsze wywołujący uśmiech na naszej twarzy pies. Bardzo rozumny i wielu zachowaniach, humorach, emocjach wręcz ludzki.Można napisać setki słów o tej rasie, a i tak nie odda to w pełni osobowości tej rasy. Tylko właściciel mopsa zrozumie i pozna jego wyjątkowość.

Read More Here https://www.bookhave.com.Up To 80% Off replica rolex watches.nice replica luxury watches.webpage rolex replicas for sale cheap.find out here now https://www.replica-watches.es/.Get the facts https://buyswiss-watches.com.com/.click resources replica richard mille.With Fast Shipping fake watches.Wiht Big Discount www.smartwatchesdeal.com.my company swiss replica watches.have a peek at this web-site https://www.mailwatches.com/.check here https://www.networkwatches.com.additional hints https://www.hotelswatches.com/.More Help https://www.cpatekphilippe.com/.Welcome To https://www.travelbellross.com/.click here to read https://www.richardmillealll.com/.my explanation richard mille replica.imitation www.realtywatches.com.Find Out More tag heuer monaco replica.